Lotto 228: Impero Romano. Augusto (27 a.C - 14 d.C). Denario, Lugdunum. 11-10 a.C. D/ AVGVSTVS DIVI F. Testa laureata a destra. R/ Apollo Citharoedus, stante a destra, tiene lira e plectrum. Nel campo, IMP-XII. In esergo: ACT. RIC 193 a. AG. g. 3.69 mm. 18.50 R. BB. Raro. Un ritratto di grande stile. Patina di monetiere.
Roman Imperial. Augustus (27 BC - 14 AD). Denarius, Lugdunum. 11-10 BC. Obv.: AVGVSTVS DIVI F. Laureate head right. Rev.: Apollo Citharoedus standing left, holding plectrum and lyre. IMP-XII across field. ACT in exergue. RIC 193 a. AG. g. 3.69 mm. 18.50 R. VF. Rare. Excellent portrait. Old cabinet tone.
Base d'asta € 300
Lotto non in vendita